Nezgodno zavarovanje
Ne glede na svojo starost in socialni status družine vse življenje potrebujemo kakovostno nezgodno zavarovanje, prilagojeno trenutnim individualnim potrebam.
Kakovostno sklenjeno nezgodno zavarovanje zagotavlja ob nezgodi socialno varnost posamezniku in njegovi družini. V tem primeru se iz nezgodnega zavarovanja pokriva ne le izpad dohodka, temveč tudi morebitna trajna invalidnost in z njo povezani stroški (npr. preureditev dostopa v stanovanje in prilagoditev samega stanovanja, nakup invalidskega vozička, pripomočkov ipd.)
Potreba po sklenitvi nezgodnega zavarovanja spremlja vsakega od nas pravzaprav že od malega, vse od takrat, ko prvič slišimo rek, da nesreča nikoli na počiva. Nezgoda nas lahko doleti kjerkoli in vedno nenadoma.
Nezgoda je vsak nenaden, od volje zavarovane osebe neodvisen dogodek, ki deluje od zunaj in naglo na njeno telo in povzroči poškodbe, ki jih je treba zdravniško oskrbeti. Posledice nezgode so lahko zavarovančeva smrt, delna ali popolna trajna invalidnost, začasna zavarovančeva nesposobnost za delo.
Po podatkih Ministrstva za notranje zadeve se več kot polovica vseh nezgod zgodi v gospodinjstvu, za posledicami katerih pa vsako leto umre med 50 – 70 Slovencev, torej, ko smo »na varnem« med svojimi štirimi stenami.
Stranki svetujemo sklenitev nezgodnega zavarovanja z namenom, da si zagotovi sredstva, ki:
- ji bodo v pomoč pri težji nezgodi pri okrevanju ter ponovnem vključevanju v življenje ter
- bodo zagotovila socialno varnost družine v primeru zavarovančeve smrti.
Zaradi različnih potreb posameznih strank ponujajo zavarovalnice na našem trgu tri oblike prilagoditve invalidnosti, in sicer:
- linearno izplačilo invalidnosti,
- progresivno izplačilo invalidnosti in
- progresivno izplačilo zavarovalnine brez vključitve nižjih stopenj invalidnosti.
Zavarovanci se lahko vključijo v skupinske oblike nezgodnih zavarovanj (kolektivne) in individualna nezgodna zavarovanja.
Večina zavarovalnic deli cenike na:
- individualne,
- družinske in
- kolektivne oz. skupinske.